Historia Studia

W 2016 roku przy ul. Partyzantów 51 w Bielsku-Białej powstało Cavatina Non-Profit Studio. Zgodnie ze swoją nazwą studio działało w myśl idei „non profit”. To idea tworzenia i promowania wartościowych projektów z różnych obszarów muzyki, którą realizowaliśmy zapewniając nagrania ze wsparciem merytorycznym i profesjonalnym zapleczem technicznym, organizując koncerty i spotkania muzyczne oraz prowadząc szkolenia i warsztaty dla muzyków.

W tym czasie studio gościło kilkuset wykonawców z całej Polski i nie tylko. Efektem tej współpracy są między innymi własne wydawnictwa muzyczne, teledyski oraz nagrania „live session”

Produkcje muzyczne

Cavatina Palio jazz

Cavatina Palio jazz

„Cavatina Palio Jazz to kolejna studyjna kompilacja. Na płycie znalazły się najciekawsze jazzowe kompozycje, które przekazali dla celów wydawniczych goszczący w studio muzycy jazzowi. Każdy utwór to odrębna historia, styl i emocje. Jazz w najlepszej, bo niczym nieskrępowanej wolności tworzenia, odsłonie.”

It’s coming on Christmas

Julia Kania

Ta płyta to zapis sesji nagraniowej wokalistki Julii Kanii w Cavatina NP Studio w listopadzie 2018r. Na płycie znalazły się 4 utwory, które nieodłącznie kojarzą się ze świątecznym klimatem, z ukłonem w stronę nie tylko polskiej tradycji. Świeże, lekko jazzujące brzmienie muzyków i ciepły głos Julii sprawiają, że to idealna  płyta na zimowe, nie tylko świąteczne wieczory.

Rysunki z grot

Reedycja albumu muzycznego Dziuda Project z 2003r. „Rysunki z grot” to dwupłytowy album z muzyką instrumentalną. Za produkcję albumu odpowiadają Michał Dziuda, Joachim Mencel oraz Krzysztof Maciejowski. W nagraniach udział wzięło również wielu czołowych instrumentalistów; ta mieszanka osobowości, wszechstronnych umiejętności oraz różnych form stylistycznych zaowocowała kompozycją, która od lat niezmiennie przyciąga wielu słuchaczy.

Cavatina vol. 1

Na płycie znalazło się 10 utworów wyselekcjonowanych spośród kompozycji przekazanych przez artystów, którzy nagrywali w Cavatina NP Studio pomiędzy październikiem 2017r. a lipcem 2018r.

Wybór padł na artystów z różnych biegunów, nie tylko muzycznych, jak Michał Martyniuk, absolwent Jazz Performance University of Auckland (Nowa Zelandia); wszechstronny kompozytor, autor tekstów i wokalista – Przemek Kleczkowski z Krakowa czy też przedstawiciele nurtu skandynawskiego z Wybrzeża – zespół Algorhythm. A to nie wszyscy…

Teledyski/Live Sessions

Artyści

Nagrywali w Cavatina Studio

Niepowtarzalny klimat i profesjonalną produkcję doceniło wielu artystów. To mieszanka szlachetnych brzmień i różnych gatunków. Każda płyta to odrębna historia, styl i emocje a dla nas wspólne doświadczenia i wspaniałe wspomnienia.