Studio

Do dyspozycji muzyków jest 5 pomieszczeń studyjnych:

  • Studio A (Main Live Room )
  • Studio B (For Drums and Acoustics Instruments)
  • ISO 1 (Isolated one-person room)
  • ISO 2 (Isolated one-person room)
  • Piano Room (Two-storey, multipurpose Live room with dry acoustic)
  • Reżyserka (control room)

Cavatina Studio korzysta również z bezpośredniego połączenia z Salą Główną Cavatina Hall, co daje możliwość realizacji sesji nagraniowych z udziałem dużych składów muzycznych, miks transmisji z Sali koncertowej dla TV i do internetu – w komfortowych warunkach technicznych i akustycznych.

Plan

1. Reżyserka – 35m2
2. Studio A – 45m2
3. Studio B – 24m2
4. ISO 1 – 6,5m2
5. ISO 2 – 6,5m2
6. PIANO ROOM – 127m2

Udogodnienia
i sprzęt

Muzyka nie lubi kompromisów

dlatego chcąc temu sprostać, pracujemy na urządzeniach uznanych producentów: AMS Neve, API, Millenia, Bricasti, Empirical Labs, WES Audio i wiele innych… Sercem studia jest nowoczesny system broadcastowy „SSL – System T” wykorzystujący protokół DANTE.

Decydując się na to rozwiązanie, chcieliśmy poszerzyć funkcjonalność typowego studia nagrań o możliwość transmisji różnych wydarzeń muzycznych ( i nie tylko ) na cały świat – także tych odbywających się w głównej sali Cavatina Hall.

System rejestracji został oparty o znane na całym świecie oprogramowanie Avid PRO TOOLS HD wraz z przetwornikami Focusrite RedNet zapewniającymi najwyższą jakość konwersji.

Na końcu naszego toru audio znalazły się monitory odsłuchowe ATC SCM100, które z doskonałą precyzją zadbają o naturalny dźwięk.

Steinway&Sons D274

„Najlepszy fortepian na południu Polski”

Najsłynniejszym wyróżnikiem naszego Studia jest jednak fortepian Steinway&Sons D274 – jak twierdzi zdecydowana większość nagrywających u nas pianistów: „najlepszy fortepian na południu Polski”.

Steinway&Sons D274 Grand Piano

SSL console

Rhodes Electric Piano

Distressor

ATC SCM 100 Pro

ISA 828

Neve 4081

Neumann U87

Telefunken AR51

Aviom A320 Personal Mixer

Beyerdynamic DT770 Pro

Console + Pro Tools